Dermarolling na łysienie – jak działa Dermaroller?
Dermarolling na łysienie – jak działa? Dermarollery to rolki pokryte małymi igłami, zwykle o długości od 0,5 do 3 mm. To oryginalne narzędzie do gojenia blizn potrądzikowych w dermatologii. W latach dziewięćdziesiątych naukowcy zaobserwowali, że wywołanie mikro-ran w najbardziej zewnętrznej warstwie skóry indukuje produkcję kolagenu, ponieważ skóra próbuje się naprawić. To mikro-zranienie wytwarza kolagen, główny materiał budulcowy tkanki łącznej, z której składa się nasza skóra – ale także worek mieszka włosowego. Uważa się, że proces ten sprzyja zagęszczaniu i odrastaniu włosów. W ostatnich latach, aż do 2015 roku, badania kliniczne dotyczące łysienia androgenowego wykazały imponujące wyniki po zastosowaniu dermarollera do wypadania włosów przez okres 12 tygodni. Przyjrzyjmy się, jak działa technologia microneedling na porost włosów, a także omówimy kilka technik używania dermarollerów.
Znaczenie kolagenu we wzroście włosów
Aby zrozumieć mechanikę i skuteczność rolowania skóry właściwej, musimy najpierw zrozumieć znaczenie kolagenu. Dlaczego dermarolling na łysienie? Jako główny składnik tkanki łącznej kolagen jest białkiem występującym w największej ilości u ssaków, stanowiącym od 25% do 35% białka w całym organizmie. Cząsteczka kolagenu składa się z aminokwasów zwiniętych razem, tworząc potrójne helisy. Występuje głównie w tkankach włóknistych, takich jak ścięgna, więzadła i skóra. Nazwa kolagen pochodzi od greckiego κόλλα (kólla), oznaczającego „klej”, oraz przyrostka -γέν, -gen, oznaczającego „wytwarzanie”
Mówiliśmy już o tym, dlaczego kolagen jest ważny w organizmie człowieka, a zwłaszcza we wzroście włosów. Chociaż minimalnie występuje w samej łodydze włosa, kolagen jest obecny wokół cebulki mieszka włosowego: gęstnieje wokół cebulki włosa podczas anagenu, fazy wzrostu włosa, wspomagając wzrost nowych włosów. Jego znaczenie jest kluczowe, ponieważ mieszek włosowy traci kilka warstw kolagenu, gdy mieszek włosowy wchodzi w fazę katagenu, czyli wypadania włosów.
Dermarolling na łysienie – mechanika
Dermarollery działają na dwa sposoby – oprócz pobudzania skóry głowy do produkcji większej ilości kolagenu, a tym samym wspomagania fazy wzrostu wewnątrz mieszka włosowego, poprawiają również ukrwienie. Naskórek reaguje na ranę, wysyłając więcej krwi do rany, aby ją zagoić. Na skórę głowy możesz rozważyć nałożenie olejku z mięty pieprzowej, ponieważ badania mówią, że jest on skuteczniejszy niż minoksydyl w promowaniu wzrostu i odrastania włosów. Uważaj na wrażliwość skóry i mrowienie, które może wywołać olejek miętowy. Na początku rozważ powolne wprowadzanie olejku miętowego, mieszając go z innym olejem nośnikowym, np. olej rycynowy.
W ostatnich latach naukowcy powiązali regulację dorosłych komórek macierzystych z proliferacją i utrzymaniem mieszków włosowych. W mieszkach włosowych komórki macierzyste powinny być obecne i aktywne, aby stać się komórkami progenitorowymi. Komórki progenitorowe pomagają mieszkowi włosowemu w tworzeniu się włosów, nawet w przypadku miniaturyzacji mieszka włosowego. Mikroigłowanie dostarczane przez dermaroller stymuluje produkcję komórek macierzystych, które dodatkowo przyczyniają się do wyższej produkcji komórek progenitorowych.
Warto też pamiętać, aby zadbać o zdrowy styl życia. Możesz zacząć zdrowo sie prowadzić, klikając TUTAJ.
Podobnie wygląda to w przypadku, gdy dermarollery są stosowane na skórze w celu wspomagania gojenia się cery i blizn potrądzikowych. Może to wzmocnić działanie serum oraz poprawić penetrację i wchłanianie składników aktywnych w głąb skóry.
KUP TERAZ DERMAROLLER FIRMY VIRECO!
Podsumowanie – dlaczego dermarolling na łysienie?
Na pewno warto spróbować terapii Dermarollerem! Liczne badania pokazują, że ta forma leczenie łysienia androgenowego oraz przyśpieszania porostu brody jest na prawdę skuteczna. A to wszystko za niewielką cenę.
Zajrzyj na naszego Instagrama!
http://www.instagram.com/vireco.pl